FİRMA PROFİLİ

 • 2017 İstihdam Seferberliği Ödülü
 • Modern Fabrika
 • Üretimde Teknoloji
 • 2012 OAIB İhracat Ödülü

Çalıştığımız Ülkeler

 • İsviçre

 • Almanya

 • Diğer AB Ülkeleri

 • Türkiye

 • AB Dışı Ülkeler

Vizyonumuz

Yüksek verimliliği, kârlılığı ve hissedar değeri yaratmayı hedefleyen bir strateji belirlemiştir. Sürekli ve değişmeyen hedefi tüm paydaşları için artan oranda katma değer yaratmak olan OKURSOY, tüm faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk anlayışı ve çevreyi koruma prensipleri ile yürütmektedir. ?Geleceği geleceğe bırakmamak için, gelecek şimdi? inancıyla hareket eden OKURSOY 1980'de başlayan yolculuğuna, gelişerek ve verimliliğe odaklı büyüme stratejisiyle devam etmektedir.


Misyonumuz

Malzeme taşıma çözümleri arayan tüm müşteriler için ilk akla gelen ortak olmak, geniş ölçüde yenilikçi ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve de topluma saygımızla anılmak.Müşterilerimize, işlerine gerçek değer katan fevkalade kaliteli ürünler ve hizmetler vererek müşterilerimizle karşılık bir güven inşa ederiz. Gelişmek için asla bitmeyen bir arayışla, çalışanlarımızın, paydaşlarımızın ve tedarikçilerimizin beklentilerine ve tutkularına saygı duyarız.


Başkanın Mesajı

izzetokursoyİnsanın en önemli kaynak olduğu prensibinden yola çıkan firmamız; tüm çalışanları ile kenetlenmiş bir aile anlayışı içinde doğru ve dürüst olmaktan taviz vermeden büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürmekte, firma bünyesine dahil olan her yeni proje ile birlikte teknik yeterlilik ve kapasitesini de artırmaktadır.

Firmamız donanımlı teknik kadrosu, çağdaş çalışma fabrikası ve her geçen gün genişleyen modern makine parkıyla sektörünün en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, özellik arzeden birçok projeyi de zamanından önce ve eksiksiz olarak teslim etme başarısını göstermiş ve ilgili kuruluşların takdirlerini kazanmıştır.

Bunca yıllık çağdaş, dürüst, onurlu, başarılı ve kesintisiz bir geçmişi olan şirketimiz bugünlere emin adımlarla ulaşırken; işlerini yaptığımız kurum, kuruluş ve kişileri tam anlamıyla memnun ettiğimizi özellikle vurgulamak gerekmektedir. Bugünkü güçlü konumumuzun ana etkenleri olan bu prensipler ve çağın gerektirdiği sektördeki yenilikleri ve teknolojiyi ülkemize taşımak temel ilkelerimiz olmuştur. Amacımız; 1996 yılında kurduğumuz ve bugün dünyanın dört bir yanına ihracat yapan firmamızı sektörünün parlayan yıldızı konumuna getirmektir.

Bize güvenerek projelerini hayata geçirme imkanını veren müşterilerimize ve tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Yönetim Kurulu Başkanı
İzzet Okursoy

Onursal Başkanımız

fazli-okursoy1937 yılında doğan Fazlı OKURSOY iş hikayesi çağdaşları olan işadamlarına çok benziyor. Birçokları gibi o da, işletmesini büyük bir sermaye ile kurmadı. Fazlı OKURSOY 1985 yılında Erçelik Demir firmasını kurdu. Bu firmanın faaliyet konusu demir mamüllerinin alış satışıydı. 1996 yılına gelindiğinde firma faaliyet konusunda değişikliğe karar vererek tüccarlıktan sanayiciliğe adım attı. 1996 yılından itibaren Okursoy Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak metal işleme sektöründe faaliyet göstermiştir. 2000 yılında Fazlı OKURSOY firma yönetimini oğlu İzzet OKURSOY' a devretmiştir. İzzet OKURSOY' un yönetimindeki firmamız metal işleme sektörünün yanında kaynaklı imalat alanında faaliyetlerde de bulunmaktadır.Onursal Başkanımız Fazlı OKURSOY' un görüşleri ve fikirleri her zaman OKURSOY A.Ş. çalışanlarının yolunu aydınlatmaktadır.

Tarihçe

 • Büyüme Stratejisi

  Yüksek verimliliği, kârlılığı ve hissedar değeri yaratmayı hedefleyen bir strateji belirlemiştir. Sürekli ve değişmeyen hedefi tüm paydaşları için artan oranda katma değer yaratmak olan OKURSOY, tüm faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk anlayışı ve çevreyi koruma prensipleri ile yürütmektedir. “Geleceği geleceğe bırakmamak için, gelecek şimdi” inancıyla hareket eden OKURSOY 1980'de başlayan yolculuğuna, gelişerek ve verimliliğe odaklı büyüme stratejisiyle devam etmektedir.

 • Büyüme ve İhracat

  2009’ da OKURSOY gelişimini hız kesmeden sürdürerek bünyesine yeni şirketler katar; ihracata yönelik, dış ticaret şirketi Okursoy Endüstriyel firmasını kurar.

 • Tobler Türkiye'nin Kurulması

  Ulaşılması hedeflenen hızlı büyüme ve gelişmeyi, daha uygun bir örgütleme ve daha kurumsal bir yapı altında gerçekleştirebilmek amacıyla daha sonraki yıllarda Tobler Türkiye firması kurularak yurt içinde de tam güvenli iskele satışına başlanır.

 • Uluslararası Ortaklık

  2008 de uluslararası Tobler şirketiyle işbirliği yapılarak Akyurt’ta iskele üretim fabrikası kurulur. Uluslararası DIN EN 12810 ve 12811 standartlarına uygun tam güvenli cephe iskelesi Türkiye de ilk defa %100 yerli olarak OKURSOY tarafından üretilir. Bu dönemde Tobler AG ile Okursoy ortaklığı kurulur ve üretilen tüm iskele ürünleri yurt dışına ihraç edilir.

 • Faaliyet Alanlarının Genişlemesi

  2004’ ten sonra OKURSOY A.Ş.’nin iş alanları önemli ölçüde genişler. Firma artık demir çelik satışından, alüminyum satışına, oksijen ve plazma kesimden, lazer kesime, çelik konstrüksiyon parçaları imalatından, anahtar teslim çelik konstrüksiyon enerji santralleri, fabrikalar ve çelik evlerin imalatına kadar yaygın bir alanda çalışmaktadır.

 • İlk Endüstriyel Girişim

  1999'ların sonuna doğru imalata yöneliş başlar. 2000 de firma ilk endüstriyel girişimi olan CNC – NC Abkant Kesim ve Büküm makinalarını alır. Bu makinalar ile Çelik Konstrüksiyon sektöründe imalata başlar. 2001 de yurtdışından oksijen kesim ve plazma kesim makinaları ithal edip metal işleme merkezini kurarak Ankara da bir ilki gerçekleştirir.

 • İkinci Nesil İşbaşında

  Kurumsallaşmaya inanan Fazlı Okursoy, 1998 yılında OKURSOY A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı oğlu İzzet Okursoy’a devreder. Fazlı Okursoy, OKURSOY A.Ş. Şeref Başkanı olarak çalışmalarını sürdürür.

 • Kuruluş Yılları

  1985 Yılında Fazlı Okursoy, Ankara Ostimde Er Çelik A.Ş firması ile saç satışına başlamıştır.